PERSONAL TRAINING

Özel antrenör ile çalışmanın belirtilen en önemli katkısı motivasyondur, yani devamlılıktır. Sporda sonuç almak istiyorsanız devamlılık ve bunu sağlamak için motivasyonunuzun üst seviyede olması gerekir. Size ihtiyacınıza göre planlanmış bir antrenman programı ve bunun uygulanması için bir antrenöre ihtiyaç duyarız. Günümüzde birçok takım veya bireysel profesyonel sporcular bile kişisel antrenörleri ile çalışırlar.

Sakatlanma riskinin azaltılması, sonuca daha hızlı ulaşmak ancak bir PT ile mümkün olmaktadır. Tüm hareketlerin doğru hizalanması ve uygulanması, doğru nefes alımı ve bu ikisinin aynı anda bir plan içinde yapılması için dış bir güce ihtiyaç duyarız. İşte tam bu noktada biz devreye giriyoruz.  Doğru ve hızlı sonuca ulaşma ve spor bilicinin kazanılması için kişisel bir antrenör ile uzun soluklu bir anlaşma yapmalısınız.

Personal trainer yani kişisel antrenörün tek görevi size hareketleri yaptırmak değildir. Antrenman dışında kalan sürenize de planlamak zorundadır. Bu yüzden antrenör seçiminizde ki dikkat edeceğiniz önemli bir ayrıntıdır.

Akademi olarak biz sizlerin hayatınıza dokunuyor ve size bir sağlıklı yaşam vaat ediyoruz.

Atletik Performans

Bir sporcu adayının veya sporcunun önce atlet olması gerekir. Branşı ne olursa olsun iyi bir atlet değilseniz sonuca gidemezsiniz. Atletik performans, bir sporcunun kapasitesini her daim üst seviyede tutmaktır. Kuvvet, devamlılık, hız, reaksiyon, denge, mobilite atrenmanlarda uyguladığımız bazı özelliklerdir.

Fonksiyonel Antrenman

Sporculara tüm hareket düzlemlerinde, vücut ağırlıkları ile başa çıkmayı öğreten egzersizler bütünüdür.  Doğru bilinen ancak yanlış uygulanan bir antrenmandır. Fonksiyonel olabilme yeteneği aslında bir sporcu için olmazsa olmaz bir özelliktir. Bu yüzden uygulamada çok verim almaktayız. Örneğin. Tek ayakta bir hareket yaparken tüm eklemlerinizi ne kadar kontrol edebiliyorsunuz? Ya da hareket yaparken vücudunuzu ne kadar iyi doğru hizalamaya sokabiliyorsunuz? Unutulmamalıdır ki; önemli olan hareketi nasıl yaptığınızdır.

Düzeltici Egzersizler

İçe basma probleminiz varsa bu tüm vücut zinciriniz olumsuz etkiler. Kifoz gibi skolyoz gibi omurga hizalamanızda bir problem varsa, front head (ileri baş duruşu) problemiz varsa doğru bir planlanmış bir egzersiz ve nefes çalışmanızdan başka bir çözümüz yoktur. İyi planlamış bir egzersiz ve nefes çalışması ile bu problemlerinizi çözebiliyoruz.

Kilo Verme (Metabolik)

İnsanlar dış görünüşü ile toplumda kabul görürler. Kilo problemi bu konudaki en büyük düşmanımızdır. Doğru beslenmeli hareket etmeli ve sabırlı olmalısınız. Unutmayın ki yıllarca aldığınız kiloları kısa sürede veremezsiniz böyle bir matematik yoktur. İşte burada motivasyonunuzun yukarda olması ve sabırlı olmalısınız. Doğru antrenman kilo vermede önemlidir ancak diğer değişkenleri de çok iyi uygulamak zorundasınız. İyi beslenmeli, iyi dinlenmeli, kaliteli uyumalı ve motive olmalısınız.

Kas Gelişimi (Hipertrofi)

Kas en iyi yağ yakıcıdır. Kas seviyenizi yukarı çıkarmak sağlık bir duruş ve vücut yapısı için önemlidir. Bir insanın çok büyük bir kol kasına ihtiyacı yoktur ama oransal olarak kas seviyenizi yukarı çıkması çok önemlidir. İnsanların dış görünüşü ile toplumda kabul gördükleri gerçektir. Kas gelişimi sabırlı olmanız gereken bir gelişimdir. Birçok değişken kas gelişimizi olumlu ya da olumsuz etkiler. Beslenme, dinlenme, uyku düzeni, antrenman kalitesi çok önem taşır. Kas gelişiminde doğru bir takvimleme yapmak gerekmektedir. Uygulanacak antrenman sıklığı, haftada kaç antrenman yapmanız gerekliliği önemlidir. Bu uzun ve masraflı bir yolda doğru danışmanlık almanızı tavsiye ederiz.

Kapat

Fitness, boxing, pilates, fizyoterapi, beslenme alanlarında deneyimli ve 'personal training' konusunda uzman kadro.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi:
06.30 ile 19.30 saatleri arasında açığız.

Sosyal Hesaplar
Bilgi