PİLATES

Sporda doğruya giden birçok yol vardır. Bunlardan biri de pilatesdir. Özellikle doğru bir vücut hizalaması için pilatese ihtiyaç duyarız. Sakatlık riskinin azaltılması, sakatlık sonrası hızlı dönüş için sporcularda kullanılan önemli bir tekniktir. Core aktivasyonunun her zaman ön planda olduğu, pozisyonu değiştirerek direnç ve şiddetlerini ayarlayarak egzersizi yapabiliriz.

Kasları güçlendirerek duruş bozukluğuna iyi gelir. Kişiyi sahip olduğu maksimum uzunluğa ulaştırır. Denge bozukluklarında omurganın hareketliliğinde çalıştırarak güçlendirir. Omurların arasını açar ve rahatlama sağlar. Pilates en derin kas gruplarından başlayarak dışa doğru sonuç elde eder. Egzersizler denge çeviklik ve koordinasyonu geliştirir.

Pilates nefesi ile zihin ve ruh pozitif etkilenir, bedenin daha iyi oksijenlenmesi sağlanır. Özellikle, hamile ve doğum sonrası dönemde kadınların tercih ettiği bir egzersiz yöntemidir.

Pilates sadece bir egzersiz türü değil ayrıca bir yaşam tarzıdır. Doğru postür, doğru nefes alma, hareket edebilme yeteneği için sizlere önereceğimiz çok doğru bir çalışmadır.

Kapat

Fitness, boxing, pilates, fizyoterapi, beslenme alanlarında deneyimli ve 'personal training' konusunda uzman kadro.

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cumartesi:
06.30 ile 19.30 saatleri arasında açığız.

Sosyal Hesaplar
Bilgi